O hodowli

Laurettisza

Po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Zwierzętach, kierunek Zootchnika, postanowiłem zająć się hodowlą psów rasowych.

Początkowo łączyłem pasję do natury i przyrody, zajmując się psami, pszczelarstwem i rolnictwem ekologicznym.

Szymon Skrzypek
1 Pierwsze psy LORI i ISZKA

Z czasem, miłość do psów przerodziła się w profesjonalną hodowlę.
Pierwszym psem jaki zapoczątkował hodowlę, była suczka rasy Spaniel Kontynentalny Miniaturowy Papillon o imieniu LAURETTE Magnifique Papillon (Lori), a zaraz po niej Rosyjski Toy o imieniu Iżewskaja Gadzina Iszka z Bursztynowej Kolekcji (Iszka).
Obie suczki stanowiły super zgrany duet i dały początek mojej hodowli.

Suczki były dla siebie jak siostry.
Niestety nie trwało to długo, gdyż w marcu 2012 roku, Iszka miała straszny wypadek, w którym zginęła na miejscu…
Chcąc uczcić pamięć o niej, postanowiłem nadać hodowli przydomek ISZKA. Niestety został on odrzucony przez FCI, więc zaproponowałem inny: „Laurettisza” – połączenie imion Lauretty i Iszki

2 Po wypadku Iszki, Lori i Wizja
3 QUIRE HANDSOME, WIZJA i HAPPY

Lori bardzo przeżyła stratę ukochanej przyjaciółki, tęskniła, nie jadła, nie bawiła się, była bardzo smutna.

Dlatego szybko zacząłem rozglądać się za psim towarzystwem dla niej, i tak w maju  2012 roku trafił do nas kolejny papillon : QUITE HANDSOME from Pine Fields. Zaraz po nim, rosyjska toy’ka WIZJA SUPERNOVA z Bursztynowej Kolekcji, która jest półsiostrą ISZKI <3

Dalszy rozwój hodowli to pozostawienie do dalszej hodowli suczki KISS MOONLIGHT Laurettisza (Vittoria’s Warm And Tender x Laurette Magnifique Papillon ) zakup suczki z Czech w roku 2012 o imieniu HAPPY Aja Marestel, pozostawienie do dalszej hodowli RESOLUTE SOSSI Laurettisza, aż w końcu Bijou. Czyli WINTER STORM Laurettisza (IMPRESSIVE PRESTO Mano Velvetas x KISS MOONLIGHT Laurettisza)

Pieseczki-internet-186
Pieseczki-internet-229

Zawsze starałem się i wciąż staram, aby psy które dobieram do krzyżowania gwarantowały postęp hodowlany z zachowaniem zdrowotności.

Wszystkie psy które są w mojej hodowli są przebadane na Pap-PRA 1(test DNA) lub są po przebadanych rodzicach. Dodatkowo Reproduktory są przebadane na PL. Sukcesywnie testuję swoje psy, wraz z nowymi możliwościami badań na choroby takie jak NAD czy vWD.

Kolejne pokolenia  i rozwój hodowli Laurettisza, dumnie prezentują się w zakładkach Nasze suki oraz Nasze psy.

Dumny ze swych psów, ale pełen pokory,
hodowca,
Szymon Skrzypek
i MOJA LAURETTISZA